بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان جنوبی شعبه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در شهر بیرجند در استان خراسان جنوبی به منظور ترویج و معرفی فرهنگ مهدویت و آشناسازی اقشار گوناگون این شهر با شخصیت امام مهدی(عج) و تحکیم پایه‌های امامت و ولایت تأسیس شده و از سال 1389 مشغول به فعالیت می‌باشد. هم‌اکنون 47 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

حیات طیبه شهدا نشأت گرفته از نگرش مهدوی آنان بود

مراسم یادواره شهدای دانش آموز در مدرسه هیأت امنایی خاکشور شهرستان بیرجند با سخنرانی معاون بنیاد مهدویت خراسان جنوبی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) خراسان جنوبی، مراسم یادواره شهدای دانش آموز در مدرسه هیأت امنایی خاکشور شهرستان بیرجند با سخنرانی معاون بنیاد مهدویت خراسان جنوبی پیرامون سیره و نگرش شهداء برگزار شد.

حجت الاسلام خونیکی معاون بنیاد مهدویت در این مراسم ضمن بیان ایثار و فداکاری شهدا به بیان نگرش و شیوه زندگی آنان پرداخت و افزود: تمایز انسان و آدمی در قوه اختیار و عقل اوست، در دیگر موجودات زندگی به صورت غریزی می باشد بر عکس آدمی، خداوند به دلیل همین قوه اختیار آدمی را اشرف مخلوقات نامیده است. انسان اگر به خوبی از این قوه استفاده نماید می تواند به کمال و سعادت حقیقی برسد و از فرشتگان نیز پیشی بگیرد، شهدا از درجه و مرتبه والا در نزد خداوند برخوردار هستند و این موضوع به نگرش و شیوه زندگی آنان برمی گردد.

خونیکی در ادامه گفت؛ حیات طیبه شهدا نشأت گرفته از نگرش مهدوی آنان بود، شهدا با توسل به سیره امامان و معصومین و سرلوحه قرار دادن سبک زندگی آن ها به خوبی راه درست را پیدا کرده به والاترین مقام رسیدند، نکته ی دیگری که باید توجه داشته باشیم این است که شهدا همواره زنده هستند ، خداوند در آیه 169 سوره آل عمران می فرماید: وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ (هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‏ اند مرده مپندار بلكه زنده‏ اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى ‏شوند)

آخرین ویرایش
در 1400/9/25 11:56

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
05632456041
بیرجند، خیابان معلم، معلم 19، ستاد اقامه نماز
پیامک
30001366