بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان جنوبی شعبه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در شهر بیرجند در استان خراسان جنوبی به منظور ترویج و معرفی فرهنگ مهدویت و آشناسازی اقشار گوناگون این شهر با شخصیت امام مهدی(عج) و تحکیم پایه‌های امامت و ولایت تأسیس شده و از سال 1389 مشغول به فعالیت می‌باشد. هم‌اکنون 47 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

نشست استاندار خراسان جنوبی با مدیر بنیاد مهدویت پیرامون بررسی مسائل مهدوی و نمازی

جلسه استاندار خراسان جنوبی با مدیر بنیاد مهدویت پیرامون بررسی وضعیت نماز و مهدویت در استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) خراسان جنوبی، نشست استاندار خراسان جنوبی با مدیر بنیاد استان پیرامون اختصاص ردیف اعتبار بودجه برای ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) ، راه اندازی کارگروه مجمع خیرین مسجد ساز ذیل شورای اقامه نماز استان، برگزاری اجلاس نماز استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، برپایی مستمر و منظم شورای اقامه نماز استان به ریاست استاندار، بررسی وضعیت نماز و نمازخانه ها در ادارات استان، روز دوشنبه ۲۹ آذر ساعت ۱۵:۳۰ در محل استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

استاندار در نشست با مدیر ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه نماز ستون دین است و همه به فریضه نماز اعتقاد داریم گفت: اگر در هر محیطی که نماز به پا می‌شود دقت کنیم، می‌بینیم که تخلفات در آن مجموعه کمتر است و پیشرفت‌های بیشتری حاصل می‌شود.
وی با بیان این که ستاد اقامه نماز استان کار سنگینی را در عرصه آموزش، اعتقاد و دین بر عهده دارد گفت: باید برای انجام هر چه بهتر امور مربوط به نماز و مهدویت ، ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت را یاری کنیم.

قناعت بر اهمیت کار ستاد اقامه نماز تاکید کرد و افزود: این وظیفه ستاد اقامه نماز است که با ترغیب و تشویق کارکنان به حضور در نماز جماعت اول وقت، به با نشاط سازی محیط نمازخانه دستگاه های اجرایی کمک کند.

استاندار ادامه داد: تکلیف همه دستگاه ها این است که در تمیزی و نظافت نمازخانه ها دقت داشته باشند.

وی با اشاره به برنامه خود درخصوص بازدید سرزده از دستگاه ها متذکر شد: یکی از برنامه های ما در جریان این بازدید های بدون هماهنگی، حضور در نمازجماعت ادارات خواهد بود.

قناعت به جمله شهید رجایی که گفت، به نماز نگویید کار دارم، به کار بگویید وقت نماز است، اشاره و عنوان کرد: همه کارکنان باید این عبارت کلیدی را نصب العین خود قرار دهند.
در ادامه حجت الاسلام کمیلی مدیر ستاد اقامه نمازو بنیاد مهدویت استان به تشریح اقدامات ستاد استان در حوزه نماز و مهدویت پرداخت و بیان کرد: حسب تکلیفی که به عهده گرفته ایم، موضوع ارزیابی ادارات کل و ادارات شهرستانی را در برنامه داریم و در همین راستا سال گذشته ۸۵ اداره کل را ارزیابی کردیم اما به جهت شرایط کرونایی از ارزیابی ادارات شهرستانی بازماندیم، که البته امسال در دستور کار قرار گرفته است.

کمیلی اشاره ای به برنامه‌ها و رویکرد ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت کرد و درخواست ردیف اعتبار بودجه برای ستاد اقامه نماز، بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) و ستاد تفسیر را داد و گفت: با اعتبارات قطره چکانی نمی‌توانیم آن طور که باید امور را پیش ببریم.
وی ادامه داد: تاکنون ۲۲ مسجد را به مجمع خیران مسجد ساز تهران معرفی کرده‌ایم که قرار است، این مجمع برای کمک به نوسازی هر مسجد ۱۵ میلیون تومان به استان کمک کند.
مدیر ستاد اقامه نماز استان در مورد وضعیت نمازخانه ادارات دولتی نیز گفت: وضعیت نمازخانه ادارات دولتی عموماً مطلوب است، اما شرایط نمازخانه در دو اداره استان وضعیت مناسبی ندارد.

همچنین مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت از مطالبات ستاد اقامه نماز و بنیاد استان گفت و راه اندازی کارگروه مجمع خیرین مسجدساز ذیل شورای اقامه نماز استان، برگزاری اجلاس نماز استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، برپایی مستمر و منظم شورای اقامه نماز استان به ریاست استاندار ، اقامه نماز اول وقت در تمامی ادارات و … از جمله این درخواست ها عنوان کرد که مورد موافقت استاندار واقع شد.
آخرین ویرایش
در 1400/9/30 09:58

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
05632456041
بیرجند، خیابان معلم، معلم 19، ستاد اقامه نماز
پیامک
30001366