بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان جنوبی شعبه بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در شهر بیرجند در استان خراسان جنوبی به منظور ترویج و معرفی فرهنگ مهدویت و آشناسازی اقشار گوناگون این شهر با شخصیت امام مهدی(عج) و تحکیم پایه‌های امامت و ولایت تأسیس شده و از سال 1389 مشغول به فعالیت می‌باشد. هم‌اکنون 47 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

توجه به مسائل اعتقادی نوجوانان و جوانان از جمله نماز و مهدویت باید در دستور کار قرار گیرد

جلسه دیدار امام جمعه شهرستان درمیان و مدیر بنیاد مهدویت استان، با محوریت فرهنگ سازی نماز و مهدویت در جامعه و جذب جوانان به مسجد و نماز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) خراسان جنوبی، جلسه دیدار مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت استان با امام جمعه درمیان برگزار شد.

در این جلسه به فرهنگ سازی نماز و مهدویت در جامعه و جذب جوانان به مسجد و نماز ، پخش اذان در ادارات، عدم برگزاری جلسات در وقت نماز، شرکت فعال مدیران در نماز جماعت، گسترش تبلیغات نمازی و مهدوی در ادارات، تبلیغات نماز و مهدویت در حوزه فضای مجازی جامعه هدف دستگاه های اجرایی و همچنین مرتفع کردن مشکلات نماز به عنوان اولویت برنامه ها تاکید شدند.

ابتدا حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت استان در رابطه با اهمیت موضوع نماز و مهدویت گفت؛ فرهنگ سازی نماز و مهدویت و نهادینه کردن آن در جامعه از اهداف ما در استان می باشد، چرا که با گسترش و نهادینه کردن آن بسیاری از مشکلات فرهنگی در جامعه حل می شود.

وی ادامه داد: برای معرفی نماز و فرهنگ انتظار به عنوان یک موهبت الهی به آحاد جامعه، به ویژه نوجوانان و جوانان، باید اقدامات لازم را در جهت تقویت بنیه اعتقادی خانواده انجام داد و همچنین بایستی در شهرستان برنامه های متنوع و متناسب پیش بینی گردد و از همه توان و ظرفیت های موجود شهرستان در جهت گسترش فرهنگ نماز و مهدویت استفاده کرد، ما باید به جذب جوانان و نوجوانان به مسجد نگاه ویژه ای داشته باشیم، زیرا قشر جوان با حضور در مسجد از بسیاری از آسیب های اجتماعی مصون می ماند.

سپس حجت الاسلام و المسلمین خزایی امام جمعه درمیان گفت؛ جلسات ادارات باید با وقت نماز تداخل نداشته باشد و دستگاه های اجرایی استان باید پخش اذان در ادارات، شرکت فعال کارکنان در نماز جماعت، گسترش تبلیغات نمازی و مهدوی در ادارات، تبلیغات نماز در حوزه فضای مجازی جامعه هدف آن مجموعه را در دستور کار خود قرار دهند.
آخرین ویرایش
در 1400/10/12 13:31

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
05632456041
بیرجند، خیابان معلم، معلم 19، ستاد اقامه نماز
پیامک
30001366